У Дрогобичі може з’явитися біо-теплоелектростанція

У Дрогобичі (Львівська область) розглядають можливість будівництва біо-теплоелектростанції (ТЕС), яка працюватиме на біопаливі — брекетах, щепі з гілок дерев, траві, листі та інших матеріалах, шляхом термічного розкладу. З цього приводу ведуться переговори між керівництвом міста, керівництвом КП “Дрогобичтеплоенерго” та представниками інвестиційної компанії.

Про це повідомляє прес-служба Дрогобицької міської ради.

Суть проекту полягає в будівництві біо-ТЕС з влаштуванням модульного обладнання, яке, внаслідок термічного розкладу матеріалів, за принципом Innoflex IDS, перетворює їх в інертний скалистий попіл при виділенні великої кількості тепла у вигляді перегрітої пари, тиск якої сягає 20 кгс/кв. см.

Як зазначають у КП “Дрогобичтеплоенерго”, отриману високотемпературну водяну пару можна використовувати для виробництва електроенергії в парогенераторах, а отриманий конденсат, температура якого сягає 80-100 градусів Цельсія, використовуватимуть для опалення та гарячого водопостачання міста.

Наразі розглядається можливість реалізації цього проекту на території, яка перебуває в користуванні КП “Дрогобичтеплоенерго”, виведеної з експлуатації котельні на вул. Є. Коновальця. На цій ділянці наявні тепломережі, які можуть приймати обумовлену кількість теплової енергії. Крім цього в котельні вбудована потужна трансформаторна підстанція Дрогобицького РЕМ, яка могла б приймати генеровану електроенергію за «зеленим» тарифом.

Не пропустіть:  Харків отримає План енергетичного і кліматичного розвитку міста

Як наголосили у КП “Дрогобичтеплоенерго”, попри всі затрати на реалізацію проекту, вартість теплової енергії, яку постачатимуть споживачам, а саме мешканцям мікрорайону Є. Коновальця, КП “Дрогобичтеплоенерго” буде реалізовувати на 20-30% дешевше ніж при тарифі, який формується на основі використання природного газу.

Відповідно до опису інвестиційного проекту, для процесу отримання пари шляхом термічного розкладу можливе використання матеріалів для спалювання від домогосподарств, підприємств, медичних закладів, автомобільних майстерень. Процес термічного розкладу проходить без викидів в атмосферу, ґрунти та воду і відповідає всім екологічним стандартам. Робота обладнання є авто-термічною і не потребує використання сторонніх енергоносіїв чи води, працює без утворення запаху та шуму. Оскільки проект планують реалізувати на теренах міста, то фахівці зазначають, що межі санітарної зони повинні сягати до 200м.

Коментарі facebook

коментар

Post Author: ecoprostir