Суд у Німеччині частково відхилив позов екологів проти “Північного потоку-2”

Рішення за позовом природозахисної організації суд ухвалить під час його розгляду по суті.що проводити подальші роботи зі спорудження газопроводу “Північний потік-2” поблизу узбережжя Німеччини, розпочаті 15 травня. Напередодні Вищий адміністративний суд Грайфсвальда відхилив клопотання екологічноїспілки Nabu, що вимагала ухвалити проміжну постанову задля недопущення початку будівельних робіт.

Про це в п’ятницю, 1 червня, повідомила речниця суду, інформує агентство dpa. Ухвала суду оскарженню не підлягає. Тепер суд ухвалюватиме рішення за позовом під час його розгляду по суті. Дата судового засідання ще невідома, передає інформагенція dpa.

За словами речниці суду, з огляду на складність фактичних і правових аспектів суд не міг під час прискореної процедури визначитися щодо питання законності дозволу на будівельні роботи в територіальних водах біля узбережжя.

Спілка екологів відреагувала різкою критикою на рішення суду. “Мабуть, гроші важливіші за природу”, – заявив очільник Nabu Лейф Міллер. Він також сказав, що кілька днів робіт призвели до сильного забруднення узбережжя. Подиву гідне й те, що суд вирішив дослухатися аргументів компанії Nord Stream 2, знехтувавши думкою провідних експертів у галузі енергетики, додав Міллер.

Не пропустіть:  Україна використовуватиме досвід Польщі у впровадженні Директиви ЄС про промислове забруднення

У своєму позові Nabu стверджує, що спорудження “Північного потоку-2” завдасть “непоправної шкоди крихкій екосистемі”. Екологи також вважають спорудження нового газопроводу зайвим, оскільки в Європі недостатньо високий попит на російський газ. У Nord Stream 2 вказають натомість на виданий Гірським управлінням Штральзунда дозвіл на будівництво, де наголошується на екологічній нешкідливості робіт зі спорудження “Північного потоку-2”.

Коментарі facebook

коментар

Post Author: ecoprostir