Угода про асоціацію вимагає якнайшвидшого впровадження в Україні Пташиної та Оселищної директиви

Впровадження природоохоронних директив, передбачених Угодою, матиме не лише позитивні наслідки для охорони природи в Україні, а й створить економічні вигоди.

Про це йшлося під час прес-конференції 12 березня в Українському кризовому медіа-центрі.

“За оцінками експертів стан національного законодавства на момент підписання Угоди мав високий ступінь відповідності вимогам Пташиної директиви, а вимогам Оселищної директиви – середній. Сьогодні стоїть завдання усунути прогалини у законодавстві та передбачити чіткі механізми, які будуть працювати в українських реаліях. Розроблена командою Мінприроди спільно з українськими та міжнародними експертами концепція з наближення національних стандартів охорони природи до вимог Європейського Союзу стане дороговказом України у виконанні Угоди про асоціацію, а відповідний законопроект запровадить необхідні правові механізми”, – сказав міністр екології Остап Семерак.

Міністр також пояснив, що науковий підхід щодо забезпечення збереження популяцій видів флори і фауни, природних оселищ на біогеографічному рівні, який використовується при формуванні мережі NATURA 2000 в ЄС, в Україні відсутній. А це призводить до подальшого зниження рівня біорізноманіття в Україні. Крім того, моніторинг природоохоронного статусу видів дикої флори і фауни та природних оселищ системно не здійснювався, а за його відсутності управлінські рішення можуть бути незбалансованими або помилковими. Також не всі види тварин і рослин, які зазначені в додатках до директив ЄС, мають належний рівень охорони відповідно до існуючого законодавства. Для цих видів Україна є територією підвищеного ризику.

З метою удосконалення законодавства і виконання зобов’язань України у сфері довкілля за ініціативи Мінприроди була створена міжвідомча робоча група з охорони природи, до складу якої увійшли науковці, природоохоронна громадськість та представники профільних департаментів міністерства.

Не пропустіть:  Івано-Франківська облрада найближчим часом затвердить концепцію та положення Дністровського регіонального ландшафтного парку

Представниками робочої групи було прийнято рішення розділити процес наближення національного законодавства до Пташиної та Оселищної директив ЄС на два етапи. Зокрема, спрямувати роботу на вирішення питань створення та забезпечення функціонування мережі природоохоронних територій, наближеної до мережі NATURA 2000 в ЄС, та підготувати законодавчі зміни з метою удосконалення системи охорони пріоритетних видів флори і фауни та їхніх оселищ.

За словами міністра, Європейський Союз визначив досить амбітну ціль у впровадженні природоохоронної політики, яка має зупинити катастрофічні зміни, викликані втратою біорізноманіття. Зокрема, до 2050 року біорізноманіття та екосистемні послуги мають бути збереженні, оцінені та відповідним чином відновлені для самого біорізноманіття, економічного процвітання та добробуту людини. Він наголосив, що з часу ратифікації Угоди про асоціацію, Україна також активно долучалася до досягнення цих цілей.

Нагадаємо, що Додатком XXX до Угоди про асоціацію передбачено наближення національного законодавства до законодавства ЄС у секторі «Охорона природи» у частині двох директив ЄС:
– Директива № 2009/147/ЄС про захист диких птахів;
– Директива № 92/43/ЄС про збереження природного середовища існування дикої флори та фауни.

Коментарі facebook

коментар

Post Author: ecoprostir