Верховна Рада схвалила приєднання України до IRENA

Верховна Рада 254-ма голосами ухвалила Закон “Про приєднання України до Статуту Міжнародного агентства з відновлювальних джерел енергії (IRENA)”. 

Про це на своїй сторінці у facebook повідомив народний депутат Олександр Домбровський.

Як йдеться у пояснювальній записці до закону, після його прийняття Україна стане членом Міжнародного агентства з відновлювальних джерел енергії (IRENA).

Членство України в агентстві дозволить подавати заявки до фонду АDFD щодо отримання пільгових кредитів (наразі бюджет фонду складає 350 млн дол. США, кредити надаються на конкурсній основі під 1 – 2% терміном до 20 років, включаючи 5-річний пільговий період, при умові співфінансування 50/50)“, – йдеться у документі.

Крім того, Україна отримає доступ до всієї наявної в агентстві IRENA інформації щодо використання відновлюваних джерел енергії, результатів новітніх досліджень та передового досвіду, а також прогресивних механізмів фінансування розвитку альтернативної енергетики.

Це сприятиме налагодженню плідного співробітництва між Україною та розвинутими державами світу з метою розвитку альтернативної енергетики, створить умови для залучення експертної допомоги агентства IRENA щодо покращення нормативно-правової бази України у сфері відновлюваної енергетики“, – зазначається у пояснювальній записці.

Автори закону сподіваються, що членство в агентстві сприятиме зменшенню залежності економіки України від імпорту традиційних енергоносіїв, підвищенню конкурентоспроможності вітчизняної продукції на світових ринках та ефективності споживання паливно-енергетичних ресурсів.

Коментарі facebook

коментар

Не пропустіть:  За перше півріччя 2017 року введено більше "зелених" потужностей, ніж за весь попередній

Post Author: ecoprostir