Мінприроди підготувало новий рейтинг підприємств-забруднювачів

Найближчим часом буде оприлюднено новий рейтинг підприємств, які завдають найбільшої шкоди довкіллю.

Про це в ефірі програми «Вересень» на UA:Перший розповів міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

«Ми підготували новий рейтинг за трьома категоріями: найбільші забруднювачі атмосферного повітря, найбільші забруднювачі води і найбільші утворювачі відходів. У цьому рейтингу ми порівняли, як змінилися показники за останні роки. А щодо відходів, то це не тільки тверде побутове сміття, а й с/г відходи, будівельні, радіоелектроніки і небезпечні відходи», – пояснив міністр.

При цьому він нагадав, що Україна взяла на себе зобов’язання щодо зменшення викидів в атмосферу, скидів у воду і, відповідно, переходу на низьковуглецеву модель розвитку економіки.

«Це не такий короткий процес. Ми підписали Меморандум з державним банком, залучивши міжнародні кошти, і запропонували найбільшим підприємствам-забруднювачам брати пільгові кредити на екологічну модернізацію виробництв. Це європейський підхід ведення бізнесу. Деякі великі підприємства вже починають брати кредити, але поки що процес не став масовим. Все залежить від свідомості підприємців», – пояснив Семерак.

Очільник мінприроди наголосив також на важливості запровадження в Україні принципу «забруднювач платить».

«Це європейський принцип, який передбачає створення загальнонаціональної системи моніторингу, яка фіксує шкідливі викиди в атмосферу. Відповідно той, хто більше забруднює мусить платити більше», – резюмував він.

Нагадаємо, у квітні міністр екології повідомив, що протягом півроку близько 20% підприємств, що входять у топ-100 найбільших забруднювачів повітря, зацікавилися пільговими кредитами на екологічнумодернізацію від ПАТ «Укргазбанк». Водночас найбільший кредит на модернізацію підприємства взяло ПАТ «Запоріжсталь» – до кінця 2017 року вони планують зменшити викиди на 20%.

Коментарі facebook

коментар

Не пропустіть:  В Україні відкриється офіційне представництво Регіонального екологічного центру

Post Author: ecoprostir