Неактуальні законодавчі акти з питань контролю у сфері енергозбереження приведено у відповідність до чинного законодавства та правової практики країн ЄС.
Як повідомляє урядова прес-служба, відповідну постанову схвалено сьогодні, 26 квітня, на засіданні Кабінету міністрів України.
«Найголовніше, що відповідними змінами до деяких законодавчих актів ми унормовуємо законодавче поле, яке стає простішим та зрозумілішим для бізнесу. Інвестори будуть економити час й потужніше працювати на економіку нашої країни, оминаючи бюрократичні бар’єри», – прокоментував голова Держенергоефективності Сергій Савчук.
Очільник Держенергоефективності зауважив, що документом вносяться зміни до рішень Уряду щодо виключення функцій Держенергоефективності, не передбачених актами законодавства вищої юридичної сили. Більше того, вони суперечать чинному законодавству, адже положенням про Агентство функцій здійснення контролю не передбачено. Крім цього, заходів контролю, що були передбачені у Законі України «Про енергозбереження» до 2012 року, на сьогодні не існує в жодній розвиненій країні. Натомість більшість країн ЄС застосовують механізми стимулювання та фіскальні інструменти, такі як екологічні та енергетичні податки та збори.
«Над впровадженням подібних механізмів в Україні Агентство наразі працює. Зокрема, вже розроблено Концепцію стимулювання енергоефективності та використання відновлюваних джерел енергії для промислових підприємств.», – сказано у повідомленні.