Мінекоенерго: для реалізації концепції “зеленого” переходу необхідно інвестувати €10 млрд в рік

За розрахунками Міністерства енергетики та захисту довкілля, для досягнення цілей, закладених в Концепції “зеленого” переходу для України, потрібно інвестувати 10 млрд євро на рік.

Про це розповів заступник міністра Сергій Масліченко в інтерв’ю ІА Інтерфакс.

“Перші 5 років – це орієнтовно 50 млрд євро. І я вже сказав, що у більшості це не може бути державне фінансування. А в основному – це приватні інвестиції, наприклад, ті ж приватні домогосподарства, які у себе встановлюють сонячні панелі на даху або теплові насоси”, – сказав Масліченко.

Він також додав, що це можуть бути люди, що купують електротранспорт, супермаркети чи склади, що можуть забезпечувати себе енергією з ВДЕ, тепломодернізація будівель тощо – такі інвестиції можуть скласти 10 млрд євро в рік.

“Роль держави – профінансувати певну частину екологічних заходів, щоб залучити приватне фінансування. Ця модель працює у всій Європі, коли держава за рахунок пільг або держфондів надає, умовно, 20-30% фінансування, а приватний інвестор – інше”, сказав він.

Масліченко зазначив, що така логіка закладена в пропонований міністерством фінансовий механізм “зеленого переходу”, і така модель фінансування має стати частиною податкової реформи. “Зараз пропонується новий підхід розрахунку податку СО2 через паливну складову”, – сказав заступник міністра.

За його словами, за умови потрапляння цих коштів до загального фонду бюджету і частково, до місцевих бюджетів, екологія залишається недофінансована, тому необхідно змінити системний підхід.

Чиновник високо оцінив перспективи залучення європейського фінансування в рамках Європейського зеленого курсу.

Нагадаємо, згідно концепції “зеленого енергетичного переходу” до 2050 року , представленої Мінекоенерго в кінці січня, Україна може повністю відмовитися від вугільної генерації до 2050 року, а частка відновлюваних джерел (ВДЕ) досягне близько 70% зі зниженням частки атомної генерації до 20 -25%.

0 Reviews

Write a Review

Read Previous

Генерація СЕС та ВЕС в Україні в окремі години вже перевищує вугільну

Read Next

“Зелена” генерація обвалила ціну для вугільних ТЕС та Енергоатому на ринку енергії в Україні

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *