Суд скасував документ, який дозволяв збудувати ВЕС на Боржаві

Закарпатський окружний адміністративний суд у середу, 18 березня, скасував висновок з оцінки впливу на довкілля, який давав змогу турецькому інвестору збудувати на закарпатській полонині Боржава вітроелектростанцію.

Відповідне рішення ухвалила суддя Закарпатського окружного адмінсуду Тетяна Скраль, повідомила спільнота «Врятуй Боржаву».

У спільноті пояснили, що висновок з оцінки впливу на довкілля, який, до слова, видав департамент екології та природних ресурсів Закарпатської ОДА, був тим документом, на основі якого забудовнику вдалося отримати дозвіл на будівництво вітроелектростанції.

«Тепер ми працюємо над скасуванням всіх виданих дозволів та інших документів», – наголосили активісти.

Вони додали, що органи влади допустили низку інших порушень, зокрема, при відведенні земельних ділянок і розробці детальних планів територій, які активісти також намагатимуться скасувати.

При цьому судовий збір за скасування цих позовів коштуватиме понад 151 тис. грн, оскільки компанія має договори оренди землі не на цілісний комплекс, а на кожну окрему вітроелектроустановку, або, простіше кажучи, – вітряк. Тобто активістам доведеться скасувати 34 договори оренди – адже ВЕС, яку хочуть збудувати на Боржаві, складатиметься із 34 вітряків.

Нагадаємо, турецька компанія ТОВ «Атлас Воловець Енерджі» у 2017 році розпочала збір усіх необхідних документів для будівництва на найдовшій полонині Закарпаття – полонині Боржаві – вітрової електростанції загальною потужністю 120 МВт. Це 34 вітряки по 150 метрів заввишки разом з гірськими сполучними дорогами, яких поки що на полонині немає, і разом з підземними кабелями на десятки кілометрів уздовж Боржави. Будівництво ВЕС мало початися в червні 2019 року.

Дискусії довкола будівництва ВЕС на Боржаві точаться ще від 2018 року. Частина туристів, екологів, місцевого населення та активістів наголошують на можливих ерозіях ґрунту, небезпеці утворення зсувів, селів, зменшенні туристичної привабливості регіону та чисельності рідкісних видів рослин і тварин внаслідок реалізації проекту.

Натомість інвестор (ТОВ «Атлас Воловець Енерджи») стверджує, що вплив на природу буде мінімальним, інвестиція сприятиме розвитку туризму, а проект реалізуватимуть згідно з вимогами українського та міжнародного природоохоронного законодавства.

0 Reviews

Write a Review

Read Previous

Через карантин у Києві значно знизився рівень забруднення повітря

Read Next

Мінекоенерго публікуватиме щотижневу інформацію про забруднення атмосферного повітря в містах України

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *